دیلیت اکانت اینستاگرام + حذف موقت و دائمی

 اگر برای انجام فعالیت‌های وب‌سایت خود نیاز به راهنمایی داشتید، از سئو در کرج و طراحی سایت در کرج کمک بگیرید. همچنین ما می‌توانیم به شما در صورت بروز مشکل در اینستاگرام راهنمایی‌های لازم را داشته باشیم. به عنوان مثال یکی از موارد مهم برای کاربران، دیلیت اکانت اینستاگرام با حذف موقت و دائمی است. اینستاگرام در عصر تکنولوژی طرفداران زیادی دارد و در فضای مجازی مانند سرچشمه نور به زیبایی می‌درخشد. این پلتفرم راهی برای ارتباط کاربران و عموم مردم است. از این اپلیکیشن مجازی در زمینه‌های مختلف مانند راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین، ارائه خدمات، سرگرمی و گذران اوقات فراغت استفاده می.شود. به هر حال، دانستن راه.های دیلیت اکانت اینستاگرام در مواقع نیاز الزامی است.

دیلیت اکانت اینستاگرام + حذف موقت و دائمی

دیلیت اکانت اینستاگرام چیست؟

دیلیت اکانت اینستاگرام در واقع  به معنای حذف کامل حساب کاربری است که به دو صورت دائمی و موقت انجام می‌پذیرد. با توجه به طراحی بسیار زیبای این اپلیکیشن، مخاطبان زیادی طرفدار آن هستند. کاربران بی‌شمار در اینستاگرام ایجاد حساب کاربری کرده‌اند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ اما چالش.هایی مخاطب را مجبور به حذف اکانت یا حساب کاربری از این پلتفرم می‌کنند. دلایل مختلفی که باعث دیلیت اکانت اینستاگرام می‌شود شامل:

 • افراد مزاحم: در همه شبکه.های اجتماعی، افرادی سودجو و مزاحم پیدا می.شوند. این مزاحمت.ها، آزار و اذیت برخی از کاربران را به همراه دارد. که ترجیح بر حذف موقت یا دائمی حساب کاربری است.
 • زمان: هنگامی که این اپلیکیشن در گوشی باز می.شود، خارج شدن از آن کار دشواری است. برخی افراد با صرف وقت زیاد در اینستاگرام متوجه گذر زمان و عقب ماندن فعالیت‌های روزانه نمی‌شوند. با دیلیت اکانت کردن به فعالیت‌ها رسیدگی و زمان مدیریت می.شود.
 • حریم خصوصی: حفظ حریم خصوصی اهمیت زیادی دارد. با افزایش شبکه‌های مجازی حفظ حریم خصوصی با چالش.های بزرگی روبه‌رو شده است. برخی از افراد سودجو با هک کردن به اطلاعات کاربران دسترسی پیدا می‌کنند.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت حذف دائمی و موقت

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت حذف دائمی و موقت، یکی از دغدغه‌های اصلی هر کاربر است. این قابلیت اینستاگرام به دو روش حذف موقت و دائمی امکان‌پذیر خواهد بود. دیلیت اکانت موقت برای افرادی که قصد دور شدن در یک بازه زمانی مشخص از فضای مجازی را دارند، مناسب‌تر است. با این کار هر زمان که قصد بازگشت به حساب اینستاگرام را داشتید، مجدد به فعالیت خود ادامه می‌دهید. در مقابل دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی برای همیشه حساب شما از اینستاگرام پاک خواهد شد. این روش حذف اکانت، برای کسانی که به دلایل مختلف عدم نیاز به این حساب کاربری یا برای دور شدن همیشگی از اینستاگرام، اهمیت بیشتری دارد. به طور کلی، قبل از اقدام به حذف اکانت خود نسخه پشتیبانی از اطلاعات شخصی را ذخیره کنید. با تهیه نسخه پشتیبانی از مکالمه، تصاویر و ویدیوها محافظت کرده و آن‌ها را برای همیشه حفظ خواهید کرد. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند از حریم خصوصی شما محافظت کند، امنیت حساب و تایید دو مرحله‌ای برای احراز هویت است. با این کار امنیت حساب کاربری را بالا برده و از هر گونه مزاحمت و سودجویی توسط افراد دیگر در امان خواهید بود. در نهایت، قبل از انجام دیلیت اکانت دائمی، حذف موقتی را امتحان کنید که در صورت پشیمانی مجدد به حساب کاربری خود بازگردید.

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت حذف دائمی و موقت

دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی

همان طور که میدانید اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی محبوب اشتراک عکس و ویدئو، با بیش از یک میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان است که به بخشی جدایی‌ناپذیر از زندگی بسیاری از افراد تبدیل شده است. با این حال، عده‌ای به دنبال رهایی از وابستگی به این شبکه یا دلایلی مانند زدن اکنت جدید یا زیاد شدن مقدار کسانی که دنبال می کرده اید و… غیره باعث می شود شما به فکر حذف دائمی اکانت خود بیوفتید. در ادامه به روش های مختلف طریقه دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام و بررسی مراحل و نکات مربوط به دیلیت اکانت دائمی اینستاگرام می‌پردازیم.

نکات مهم قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام:

 • قبل از حذف دائمی اکانت اینستاگرام، از تمام اطلاعات و عکس‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • پس از حذف دائمی اکانت، امکان بازیابی اطلاعات و بازگردانی حساب کاربری وجود ندارد.
 • اگر به دنبال استراحت کوتاهی از اینستاگرام هستید، می‌توانید از گزینه “Temporarily disable my account” استفاده کنید.

از تصمیم خود اطمینان داشته باشید چرا که دیلیت اکانت اینستاگرام دائمی است زیرا با حذف دائمی حساب کاربری راه بازگشتی برای پیج وجود ندارد. در ادامه مراحل دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت دائمی از طریق کامپیوتر را بررسی می‌کنیم:

 • در ابتدا باید مرورگر کامپیوتر را باز کنید.
 • سایت رسمی اینستاگرام را بیابید و وارد صفحه شوید.
 • در این مرحله، باید اطلاعات پیج اینستاگرام اعم از نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید.
 • پس از ورود موفقیت آمیز به اکانت، دلایل دیلیت اکانت اینستاگرام از شما پرسیده می‌شود. شما باید به این مورد پاسخ صحیحی بدهید. اگر تمایلی به درج این پاسخ ها نداشتید، می‌توانید گزینه Something else را برگزینید تا این مرحله به درستی به پایان برسد.
 • برای اطمینان از تصمیم حذف، وارد کردن پسورد برای بار دوم الزامی است و باید به طور صحیح رمز عبور پیج را مجدد وارد نمایید.
 • در نهایت، پس از تایید حساب کاربری شما برای همیشه و طور کامل حذف خواهد شد.

چرا دیلیت اکانت اینستاگرام؟

دلایل متعددی برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام وجود دارد:

 • نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی: اینستاگرام به جمع‌آوری اطلاعات شخصی کاربران و استفاده از آن‌ها برای تبلیغات هدفمند معروف است.
 • وابستگی و اعتیاد به اینستاگرام: این شبکه اجتماعی می‌تواند اعتیادآور باشد و زمان و انرژی زیادی را از کاربران بگیرد.
 • مقایسه اجتماعی: اینستاگرام می‌تواند منجر به مقایسه مداوم خود با دیگران و احساس نارضایتی از زندگی شود.
 • تاثیرات منفی بر سلامت روان: مطالعات نشان داده‌اند که استفاده بیش از حد از اینستاگرام می‌تواند با اضطراب، افسردگی و عزت نفس پایین مرتبط باشد.

حذف دائمی اکانت اینستاگرام یک تصمیم مهم است. قبل از انجام این کار، تمام جوانب را به دقت بررسی کنید و از عواقب آن مطمئن شوید چرا که اطلاعات شما و افرادی که آن ها را دنبال می کنید به صورت کامل از بین می رود و دیگر نمی توانید اکانت خود را بازگردانی کنید.

دیلیت اکانت موقت اینستاگرام

دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت موقت، برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است؛ زیرا می‌توانند به طور موقت از حساب کاربری خارج شوند. برخی افراد قصد ترک اینستاگرام در بازه زمانی کوتاهی را دارند البته به غیر از این دلیل دلایل دیگری نیز وجود دارند که باعث می شود شما بخواهیم اکانت خود را به صورت موقت حذف کنید در هر صورت شما برای حذف اکانت اینستاگرام خود به صورت موقت باید گزینه حذف حساب کاربری به صورت موقت را انتخاب کنند. قبل از حذف موقت و دائمی اکانت از تصمیم خود اطمینان حاصل کنید. مراحل دیلیت اکانت موقت اینستاگرام عبارتند از:

 1. مرورگر پر قدرتی را در کمپیوتر باز کنید.
 2. سایت رسمی اینستاگرام را انتخاب و وارد شوید.
 3. اطلاعات حسابی که قصد غیر فعال کردن آن را دارید از شما خواسته شده است.
 4. با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، باید گزینه profile را انتخاب کنید.
 5. در ادامه گزینه Edit Profile را برگزینید.  
 6. قسمت پایین صفحه نوشته ای تحت عنوان Temporarily disable my account قرار گرفته است. روی این گزینه کلیک نمایید.
 7. هنگامی که مراحل فوق را به خوبی پشت سر گذاشتید، باید دلایل حذف موقت اکانت را بیان کنید. چندین گزینه برای پاسخ به سوال وجود دارد که در صورت تمایل، Something else را انتخاب کرده و به مرحله بعد بروید.
 8. در نتیجه، با انتخاب گزینه Temporarily Disable Account به صورت موقت اکانت خود را پاک می‌کنید.

نکات مهم در مورد دیلیت اکانت موقت اینستاگرام:

 • تنها یک بار در هفته می توانید حساب کاربری خود را غیرفعال کنید: اگر در طول هفته دوباره به حساب خود وارد شوید، تا 7 روز دیگر امکان غیرفعال سازی مجدد آن وجود نخواهد داشت.
 • با غیرفعال سازی موقت، اطلاعات شما حذف نمی شود: با غیرفعال کردن حساب کاربری، اطلاعات، عکس ها و پست های شما از اینستاگرام حذف نخواهند شد و پس از فعال سازی مجدد، به طور کامل در دسترس شما خواهند بود.
 • حساب کاربری شما برای دیگران غیرقابل مشاهده خواهد بود: پس از غیرفعال سازی، پروفایل شما برای دیگر کاربران اینستاگرام قابل مشاهده نخواهد بود و آنها قادر به جستجو و یافتن شما نخواهند بود.
 • برای فعال سازی مجدد، فقط کافی است دوباره وارد حساب خود شوید: برای بازگشت به اینستاگرام، کافی است نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید و بدون نیاز به انجام مراحل خاصی، حساب کاربری شما فعال خواهد شد.

به صورت کلی دیلیت اکانت موقت اینستاگرام راه حلی مناسب برای استراحت از این شبکه اجتماعی و حفظ حریم خصوصی شما است. با انجام این کار، می توانید برای مدتی از اینستاگرام دور شوید و بدون از دست رفتن اطلاعات خود، در هر زمان که تمایل داشتید به فعالیت خود ادامه دهید.

حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی

حذف اکانت اینستاگرام را از طریق گوشی نیز می‌توانید انجام دهید. مراحلی که در بالا ذکر شد، برای حذف موقت و دائمی باید در مرورگر گوشی طی شود. پلتفرم اینستاگرام که در گوشی نصب می‌شود، قابلیت حذف حساب کاربری را ندارد و باید حتما به وب سایت رسمی اینستاگرام مراجعه کنید. این کار از طریق مرورگر پر قدرت گوشی و وارد کردن اطلاعات حساب کاربری امکان‌پذیر است. هنگامی که برای حذف دائمی اکانت اینستاگرام اقدام می‌کنید، در یک بازه زمانی کوتاه و مشخصی با ورود مجدد به حساب کاربری خود می‌توانید به اینستاگرام باز گردید. در غیر این صورت، حذف دائمی به طور کامل اتفاق خواهد افتاد. کسانی که به کامپیوتر دسترسی ندارند، از گوشی برای دیلیت اکانت اینستاگرام استفاده می‌کنند. اگر از دیلیت اکانت دائمی اطمینان ندارید، در ابتدا به صورت موقت حساب کاربری خود را حذف کنید تا در آینده درباره این موضوع بهترین تصمیم را بگیرید. شاید برای این کار نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتری داشته باشید، ادمین اینستاگرام در کرج آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

نکاتی برای قبل از حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی:

 • اطلاعات خود را دانلود کنید: قبل از حذف اکانت، می‌توانید از تمام اطلاعات خود مانند پست‌ها، استوری‌ها، فالوورها و فالووینگ‌ها، دایرکت‌ها و … نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای این کار به وب‌سایت اینستاگرام بروید، به پروفایل خود بروید و سپس روی “Settings” کلیک کنید. در قسمت “Privacy and Security” گزینه “Download Data” را انتخاب کنید. اینستاگرام یک ایمیل با لینک دانلود اطلاعاتتان برای شما ارسال می‌کند.
 • به دنبال کنندگان خود اطلاع دهید: اگر می‌خواهید دنبال کنندگان شما از حذف اکانتتان مطلع شوند، می‌توانید یک پست یا استوری در مورد این موضوع منتشر کنید.
 • از برنامه‌های جانبی استفاده کنید: اگر تعداد زیادی پست یا فالوور دارید، می‌توانید از برنامه‌های جانبی برای حذف سریع‌تر آنها استفاده کنید.

راه‌های جایگزین برای حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی:

 • غیرفعال کردن موقت اکانت: اگر مطمئن نیستید که می‌خواهید اکانت خود را به طور کامل حذف کنید، می‌توانید آن را به طور موقت غیرفعال کنید. با این روش، اکانت شما از دید دیگران پنهان می‌شود، اما اطلاعاتتان محفوظ می‌ماند و می‌توانید در هر زمان با نام کاربری و رمز عبور خود دوباره به اکانتتان وارد شوید.
 • ایجاد یک پروفایل خصوصی: اگر می‌خواهید از حریم خصوصی خود بیشتر محافظت کنید، می‌توانید پروفایل خود را خصوصی کنید. با این روش، فقط افراد تأیید شده می‌توانند پست‌های شما را ببینند.

مشکلات رایج در حذف اکانت اینستاگرام از طریق گوشی:

 • عدم دسترسی به ایمیل یا شماره تلفن همراه: اگر به ایمیل یا شماره تلفن همراهی که با آن در اینستاگرام ثبت نام کرده‌اید دسترسی ندارید، ممکن است در حذف اکانت خود با مشکل مواجه شوید. در این صورت، می‌توانید با پشتیبانی اینستاگرام تماس بگیرید.
 • فراموشی رمز عبور: اگر رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید، می‌توانید آن را با استفاده از ایمیل یا شماره تلفن همراه خود بازیابی کنید.
کلام آخر

دیلیت اکانت اینستاگرام می‌تواند نیاز بسیاری از افراد را برطرف کند و به خواسته خود برسند. اکانت‌هایی که به طور دائم حذف می‌شوند به هیچ عنوان قابلیت بازگشت ندارند. در آینده نیز تحت هیچ شرایطی شما و افراد دیگر حساب کاربری با این نام و مشخصات نمی‌توانید بسازید. ایمیل اکانت حذف شده از نکات قابل توجه است. این ایمیل در حساب‌های کاربری دیگر قابل استفاده نیست. برای رفع این مشکل قبل از انجام حذف موقت و دائمی اکانت در قسمت Edit Profile باید ایمیل وارد شده را تغییر دهید. با این کار ایمیل شما آزاد می‌شود. رویا استودیو یکی از بهترین‌ها در ارائه خدمات وب سایت است و شما می‌توانید با از تیم حرفه‌ای رویا کمک بگیرید.

 

Rate this post
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

محتوای جدول