ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول + روش رفع خطای آن

ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول چیست؟ چرا این ارور در سرچ کنسول به‌وجود می‌آید؟ روش رفع این خطا چیست؟ بعد از طراحی سایت در کرج و انجام کارهای سئو آن، یکی از مهمترین کارها توجه به خطاهای سرچ کنسول است.

این خطاها مانند یک راهنما عمل کرده و به شما نشان می‌دهد که عملکرد کدام بخش از سایت شما دچار مشکل شده است. اگر شما هم با این ارور در سرچ کنسول خود مواجه شده‌اید و به دنبال رفع آن هستید، در ادامه همراه ما باشید.

ارور Hostload exceeded

چه موقع به این ارور برخورد می‌کنیم؟

برای ایندکس سریع‌تر معمولاً بسیاری از افراد از ایندکس دستی استفاده می‌کنند. در این روش باید یو آر ال را در قسمت مربوطه قرار داده و درخواست بدهید. اگر بعد از چند روز یو آر ال شما ایندکس نشد باز میتوانید مجدداً با مراجعه به سرچ کنسول و بررسی آن به علت این مشکل پی ببرید.

معمولاً با ارور Hostload exceeded  در سرچ کنسول که شامل نوشته Failed: Hostload exceeded است مواجه خواهید شد. درواقع، این خطا به شما می‌گوید که گوگل سرعت خزیدن سایت شما را بنا به دلایلی کاهش داده و تا برطرف‌کردن این مشکلات قادر به رفع آن و افزایش سرعت سایت شما نیست. دلایل زیر برروی این موضوع بسیارتاثرگذار هستند:

ناتوانی سرور

در این حالت سرور شما توانایی کافی برای اجرای درخواست‌های خزیدن گوگل را ندارد. این موضوع زمانی رخ می‌دهد که گوگل با توجه به قوانین و استانداردهای خود، نرخ ارسال درخواست‌های ایندکس را کاهش می‌دهد. درواقع، گوگل تخمینی از ظرفیت سرور شما را درنظر می‌گیرد و با توجه به آن، این کار را انجام می‌دهد.

استفاده از تمام بودجه خزش

یکی دیگر از دلایل مواجه‌شدن با ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول، استفاده از همه بودجه خزشی بوده که گوگل به سایت شما اختصاص داده است. اما چاره کار چیست؟ چگونه می‌توان از این خطاها خلاص شد؟ راه‌حل‌های خوبی برای حل این مشکل وجود دارد که در ادامه با این راه‌حل‌ها به‌طور کامل آشنا می‌شوید.

بهترین راهکارها برای رفع ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول

بهترین راهکارها برای رفع این مشکل عبارتند از:

به گوگل اجازه دهید سرعت خریدن شما را تعیین کند.

برای تعیین سرعت خزیدن سایت شما توسط گوگل، ابتدا باید به تنظیمات سرچ کنسول رفته و روی آن کلیک کنید. در این جا باید گزینه انتخابی Let Google optimize for my site  باشد. اگر این گزینه انتخاب نشده، آن را انتخاب کنید و بعد با کلیک روی دکمه Save ، این تغییرات را ذخیره کنید.

به گوگل اجازه دهید سرعت خریدن شما را تعیین کند.

خطاهای سرور را چک کنید

خطاهای سرور از رایج‌ترین مشکلات در  ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول است. برای رفع این مشکل باید به سرچ کنسول بروید و مشکل را از ریشه حل کنید. برای این کار پس از ورود به سرچ کنسول سایت خود، در قسمت سمت چپ و پایین، گزینه Setting را انتخاب کنید. پس از آن گزینه Crawl stats  را انتخاب و مانند شکل زیر روی گزینه  OPEN REPORT کلیک کنید.

خطاهای سرور را چک کنید

بعد از کلیک صفحه‌ای به شکل زیر برای شما باز می‌شود. اگر به قسمت پایینی صفحه نگاه کنید، در انتهای گوشه سمت چپ عبارت Host status  را مشاهده خواهید کرد.  

aqirr

با کلیک روی این عبارت وارد صفحه زیر می‌شوید. در این صفحه نیز باید روی عبارت Server connectivity کلیک کنید.

airrr

در این صفحه مطابق شکل زیر، اطلاعات کلی درباره چگونگی پاسخ سرور شما به درخواست‌های خزیدن گوگل در سه ماه گذشته ارائه خواهد شد. اگر به نمودار توجه کنید قله‌هایی را مشاهده می‌کنید که این قله‌ها به خطاهای سرور شما اشاره دارند.درواقع، به‌دلیل مواجه‌شدن گوگل با این خطاها در سایت شما، ارور   Hostload exceeded  در سرچ کنسول نشان داده می‌شود. در صورت داشتن درخواست‌های مکرر، حتماً باید با کارشناسان شرکت هاست خود صحبت کنید. airrrrr

انتشار مطالب و عکس‌های خود را منظم کنید.

از دیگر عوامل مهم در بروز این خطا می‌توان به استفاده بیش از اندازه از نرخ کراول اشاره کرد. اما نرخ کراول چیست؟ کارشناسان سئو اعتقاد دارند که باید هر روز یک تعداد مشخص محتوا و در ساعت مشخص منتشر شود. این موضوع به خاطر آن است که آن سایت بسته به سابقه انتشار محتوا، یک نرخ کراول از سمت گوگل دریافت خواهد کرد.

مثلاً اگر شما در هرروز دو محتوای جدید منتشر کنید، گوگل همین یک محتوا را به‌عنوان نرخ کراول شما در نظر می‌گیرد. حال اگر شما بیایید و به جای یک عدد محتوایی که هرروز منتشر می‌کردید، 6 عدد محتوا را منتشر کنید؛ یک یا دو  عدد محتوا حتماً ایندکس می‌شوند. در واقع، تضمینی برای کراول بقیه وجود ندارد!!

برای رفع آن چه حرکتی بزنیم؟ برای رفع ارور Hostload exceeded در سرچ کنسول ناشی از این مشکل باید کم کم و به مرور زمان محتواهای خود را افزایش دهید. این کار به گوگل کمک می‌کند تا با پروسه جدید انتشار محتوای سایت شما تنظیم شده و دیگر محتواها را نیز کراول کند.

ارور Hostload exceeded سرچ کنسول در مورد ایندکس نشدن محتوا

 طبق بررسی ها انگار خیلی از سایت ها دچار خطای Hostload exceeded شدن و سایتشون به شدت افت کرده  برای اینکه بفهمید دچار این مشکل شدید وارد گوگل وب مستر بشید. سپس روی سایت خودتون کلیک کنید و یه آدرس روبه صورت دستی در قسمت سرچ بزنید اگر در قسمت page fetch نوشته شده بود hostload exceeded حتما باید حلش کنید این مشکل باعث میشه سایتتون افت شدیدی پییدا کنه.این ارور به آپدیت گوگل در ماه اکتبر مربوط می شود، اروری که در سرچ کنسول نمایش میدهد Hostload exceeded که در مورد هاست سایت می باشد اما هیچ مشکلی سمت هاست سایت نمی باشد و گوگل به باگ خورده و باید منتظر ماند که باگ گوگل برطرف شود و نیازی به تغییر چیزی نیست تا مشکل برطرف شود. این مشکلی که پیش امده مقتضی سایت شما نیست چه در ایران و سایر کشورهای دیگر به این مشکل برخورده اند.

5/5 - (1 امتیاز)
جدیدترین مقالات

4 پاسخ

  1. سلام اره من هاستم عوض کردم سرور عوض کردم ولی باز نشد بعد فهمیدم که مشکل از خود گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

محتوای جدول