رپورتاژ آگهی چیست؟ بررسی مزایا و معایب آن برسئو

رپورتاژ آگهی چیست؟ اگر از علاقه‌مندان دنیای طراحی سایت درکرج هستید، حتماً این واژه را در هنگام بررسی سایت خود برای سئو در کرج، توسط سئوکار و یا هنگام جستجو در وب بسیار شنیده‌ و یا دیده‌اید!!

اما رپورتاژ چه نقشی در رشد و سئو سایت شما دارد؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوالات هستید، ادامه این مقاله را از دست ندهید.

sdfewr

رپورتاژ آگهی (رپورتاژ خبری) چیست؟

درگذشته برای دیده‌شدن بیشتر برندها، محصولات و خدمات آن‌ها از انواع تبلیغات استفاده می‌شد. تعداد زیادی از مردم اعتقاد داشتند که این تبلیغات به‌دلیل فروش کم آن برند و بی‌کیفیت‌بودن محصولات و خدمات آن است؛ به همین دلیل، بسیاری افراد از خرید و استفاده از محصولات و خدمات آن برند خودداری می‌کردند.

با توجه به این موضوع متخصصان مارکتینگ به فکر راه‌حلی برای این مشکل افتادند و آن راه‌حل انتشار و نوشتن رپورتاژ بود. درواقع،  در پاسخ به این سوال که رپورتاژ آگهی چیست؟ باید گفت رپورتاژ یک تبلیغ متنی است که در قالب یک گزارش یا خبر به کاربران ارائه می‌شود. 

در این متن به کاربران توضیح داده می‌شود که استفاده از این محصول یا خدمت چه مزایایی برای آن‌ها به دنبال دارد و کدام برند این محصولات و خدمات را ارائه می‌دهد. درحقیقت، با استفاده از فواید و مزایای مطرح شده در این متن، کاربران به سمت خرید و استفاده از محصولات و خدمات آن برند ترغیب می‌شوند.

انواع رپورتاژ چیست؟

انواع رپورتاژ آگهی چیست؟براساس نحوه انتشار، نوع مخاطب و تبلیغات به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند.

رپورتاژ مالتی مدیا

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که همه رپورتاژها به‌طور متنی هستند. این تصور کاملاً غلط بوده و بعضی از انواع تبلیغات مانند مالتی مدیا تصویری هستند. در مالتی مدیا، یک فیلم جذاب تهیه شده و مزایا و معایب محصول به شیوه‌ای نامحسوس بیان می‌شود.

معمولاً در این فیلم‌ها معایب بسیار ناچیز جلوه داده شده و بیشتر روی مزایای استفاده تاکید خواهد شد. بسیاری از برنامه‌هایی که به مقایسه چند محصول یا خدمت می‌پردازند و در نهایت بر ویژگی‌ها و مزایای یکی از آن‌ها تاکید می‌کنند؛ رپورتاژ هستند. البته انتخاب مکان پخش این برنامه‌ها اهمیت زیادی دارد؛ زیرا در صورت پخش‌شدن از یک مکان غیرمعتبر، افراد به تبلیغاتی‌بودن آن پی می‌برند!!

رپورتاژ خبری (رپورتاژ آگهی چیست؟)

مکان انتشار این نوع از رپورتاژ در سایت‌های خبری پربازدید است. متن نوشته شده باید به مخاطب نشان دهد که شما با ارائه این محصول و یا خدمت به دنبال رفع مشکل و یا نیازهای مخاطب خود هستید. معمولاً مخاطبان نسبت به این نوع از تبلیغات متنی دید مثبت داشته و تصور نمی‌کنند که شما می‌خواهید فقط محصولات خود را به آن‌ها عرضه کنید!!

رپورتاژ تبلیغاتی

این نوع از رپورتاژ یک نوع بررسی بی‌طرفانه به‌شمار می‌رود. مثلاً شما درباره مضرات آب تصفیه نشده و املاح مضر آن برای مخاطبان خود شرح می‌دهید؛ سپس به‌طور کاملاً غیر مستقیم، توضیح می‌دهید که خرید دستگاه تصفیه آب برای آن‌ها بسیار مفید است.

نوعی دیگر از رپورتاژ آگهی، تبلیغات توسط شخص ثالث درباره مزایا و ویژگی‌های آن محصول است.

رپورتاژ رپورتاژ آگهی بر سئو و رتبه سایت من چه تاثیری دارد؟آگهی (رپورتاژ خبری) چیست؟

در پاسخ به این سوال که تاثیر رپورتاژ آگهی چیست؟ باید بگوییم که رپورتاژ روی رتبه و سئو سایت شما تاثیر مثبتی دارد و به دیده‌شدن بیشتر آن کمک زیادی می‌کند.

یکی از اصول سئوی خارجی، رپورتاژ برای گرفتن بک‌لینک بوده که در سایت‌های معتبر و معروف انجام می‌شود. این سایت‌ها دارای ورودی و بازدیدکنندگان زیادی هستند؛ به همین‌دلیل، کاربران بسیاری با مطالعه رپورتاژ و مشاهده لینک سایت شما از این طریق وارد آن می‌شوند.

همین موضوع باعث افزایش ترافیک وب‌سایت شما و افزایش رتبه آن خواهد شد. همین افزایش ورودی و بازدید به مرور زمان باعث افزایش فروش خدمات و محصولات و رونق کسب و کار شما خواهد شد. از سویی به‌دلیل اعتبار این سایت‌ها، کاربران به آن‌ها اعتماد زیادی داشته و به تبلیغات این سایت‌ها نیز اعتماد می‌کنند. این موضوع تاثیر زیادی در اعتبار شما و برندسازی دارد.

گوگل درباره رپورتاژ آگهی چه نظری دارد؟

این روزها بسیاری از سایت‌ها برای رشد کسب و کار خود از رپورتاژ استفاده می‌کنند. این نوع تبلیغات بیشتر در قالب یک متن و در ازای پرداخت پول انجام می‌شود. اما نظر گوگل درباره رپورتاژ آگهی چیست؟ گوگل همیشه به منافع کاربران خود فکر می‌کند و تمایل دارد که مطالب مفید برای کاربران در سایت‌ها ارائه شود. همچنین به نظر گوگل  اگر محصول و یا خدمتی برای مشتریان عرضه می‌شود، حتماً باید بالاترین کیفیت و مزایا را برای آنها در برگیرد. تنها نگرانی گوگل از این بابت است که مبادا بعضی از افراد از طریق رپورتاژ آگهی محصولات و خدمات بی‌کیفیت خود را به مشتریان عرضه کنند!!

بررسی مزایا و معایب

در ادامه به بررسی مزایا و معایب رپورتاژ آگهی می‌پردازیم:

مزایای رپورتاژ آگهی

مزایای استفاده از رپورتاژ آگهی چیست؟  

  • دارای هزینه مناسب و اقتصادی نسبت به انواع مختلف تبلیغات
  • دارای احتمال بالای مطالعه توسط مشتریان و همچنین دید مثبت مشتریان نسبت به آن
  • کمک به برندینگ و شناخته‌شدن محصولات و خدمات شما توسط مخاطبین هدف
  • دیده‌شدن بیشتر برند شما با انتشار آن در سایت‌های پرمخاطب
  • افزایش رتبه و رفتن سایت به صفحه اول

معایب استفاده از رپورتاژ

در استفاده از رپورتاژ برای تبلیغات معایب کلی نمی‌توان یافت. تنها اگر شما در متن و یا ویدیو به‌طور خیلی مستقیم به مخاطب خود بگویید که باید محصول و خدمات شما را بخرد؛ به ساختار رپورتاژ و سایت خود آسیب وارد کرده‌اید.

نگاهی اجمالی

رپورتاژ آگهی چیست؟ رپورتاژ یک نوع تبلیغات متنی، مالتی مدیا و… است که در ازای آن مدیران سایت باید پول پرداخت کنند. بهترین نوع آن متنی بوده که در سایت‌های معتبر منتشر می‌شود. هزینه و تعرفه رپورتاژ آگهی در سایت‌های مختلف بسته به دامین آتوریتی و بسیاری از عوامل دیگر متفاوت است.

 همچنین قبل از سفارش حتماً نمونه رپورتاژ سایت موردنظر را مشاهده کنید تا از کیفیت آن مطمئن شوید. آژانس تبلیغاتی رویا از بهترین آژانس‌های تبلیغاتی در تهران و کرج است که خدمات تبلیغات را با مناسب‌ترین قیمت و عالی‌ترین کیفیت برای شما عزیزان انجام می‌دهد.

Rate this post
جدیدترین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی مقالات

محتوای جدول